Мачът:
Ботев Пд измъкна победата над Пирин след драма в Гоце Делчев
Автор: FUT.bg | 19:44 / 29.09.2012
© Sport.bg
Ботев Пд победи с минималното 1:0 като гостПирин ГД в мач от 7-ия кръг на "А" група. Единственото попадение за "канарчетата" реализира Бобан Грънчаров в последните минути на мача.

Двубоят в Гоце Делчев мина доста оспорвано. Още в началото на срещата "канарчетата" имаха чудесна възможност да поведат, но Станислав Костов изпусна да се разпише, останал сам срещу вратаря. В 33-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа, която бе доста оспорвана от пловдивчани за отсъждането й. Зад топката застана Румен Лапантов, който пропусна.

През първите 20 минути на втората част играта бе равностойна и без сериозни опасности пред двете врати. След 70-ата минута обаче "канарчетата" взеха инициативата в мача и създадоха добри положения за гол. Първо удар на Бобан Грънчаров с глава бе избит от голлинията в 72-ата минута, а малко по-късно пък Иван Цветков уцели напречната греда на Пирин.

В 80-ата минута резервата Драги Коцев пропусна отличен шанс за домакините. Преотстъпеният от Локо Пд нападател се озова очи в очи със стража на гостите Шетхус, но не успя да вкара.

Така се стигна до 90-ата минута, когато Мариян Огнянов изсипа една топка в пеналта на Пирин, бранител на домакините отклони коженото кълбо с глава, с което излъга вратаря Абдиков, а от това се възползва македонският защитник наБотев Пд Бобан Грънчаров, който донесе трите точки на своя отбор.

10:04/27.09