Мачът:
Челси превзе "Емирейтс" - французин антигерой за Арсенал
Автор: Кирил Велков | 17:00 / 29.09.2012
© Reuters
Челси продължава да ниже победа след победа във Висшата лига. В лондонското дерби от 6-ия кръг "сините" се наложиха с 2:1 надАрсенал на "Емирейтс".

Двата тима направиха здрав мач, като тимът на Роберто Ди Матео победи заслужено, но не без помощта и на бранителя на "топчиите" Лоран Косчелни, който има сериозна вина и за двата гола.

Фернандо Торес изведе гостите напред в резултата в 20-ата минута. Тогава испанският национал изпревари Косчелни и с хитър удар разпечата вратата на Маноне. В 43-ата минута нападателят наАрсенал Жервиньо изравни. Котдивоарецът получи хубав пас от Алекс Окслейд-Чембърлейн и със страхотно завъртане изравни.

Осем минути след подновяването на игратаЧелси вкара победния си гол. Хуан Мата изпълни пряк свободен удар, топката облиза Косчелни и влетя във вратата на Маноне за 2:1.

ТакаЧелси продължава да държи лидерството в Англия. Тимът от "Стамфорд Бридж" има 16 точки, 4 повече от Ман Юнайтед, но "червените дяволи" са с мач по-малко.Арсенал пък са пети с 9 пункта.

18:03/26.09