Мачът:
Динамо излъга ЦСКА в голямото дерби на Русия
Автор: FUT.bg | 15:27 / 30.09.2012
©
Динамо М спечели голямото дерби от 10-ия кръг на руската Премиер Лига срещуЦСКА Москва. Гостите в този мач се наложиха с 2:0 над "армейците", които играха много добре, но динамовци се възползваха от две грешки на противника и отскубнаха трите точки. Балаш Джуджак откри резултата в 38-ата минута, след като се възползва от грешка на Расмус Елм и с удар отблизо преодоля Игор Акинфеев. Александър Кокорин вкара втория гол за Динамо в 52-ата минута с чудесен изстрел от дъгата на наказателното поле, като изпрати топката в долния ляв ъгъл на Акинфеев.

С успеха тимът на Дан Петреску събра 9 точки, които им отреждат 13-о място. ЦСКА пък са на върха с 21, но Анжи диша във вратата на "армейците" с 20 точки на втората позиция.

09:57/30.09