Мачът:
Роналдо изхвърли бившия си тим от Европа (видео)
Автор: FUT.bg | 10:03 / 06.03.2013
© Skysports
Кристиано Роналдо вкара решителния гол срещу бившия си клуб, докатоРеал Мадрид изхвърлиМанчестър Юнайтед от Шампионската лига с победа 2:1 на "Олд Трафорд".

Червените дяволи изглеждаха фаворити за класиране на 1/4-финалите, след като направиха 1:1 в първия мач в Мадрид и поведоха в резултата в реванша след автогол на Серхио Рамос, който отклони в собствената си врата топката след центриране на Луиш Нани.

Скоро обаче Нани се превърна от герой в грешник, след като бе изгонен и Реал се възползва, за да обърне резултата в своя полза с голове на Лука Модрич и Роналдо.

Дани Уелбек изненадващо бе предпочетен пред Уейн Рууни в атаката на Юнайтед и на два пъти можеше да изведе отбора си напред през първото полувреме.

След като удар с глава на Неманя Видич рикошира в страничния стълб, вратарят на Реал Диего Лопес бе късметлия, че добавката на Уелбек попадна в краката му.

Стражът, който играе на мястото на контузения Икер Касияс, бе на ръба още веднъж, избивайки удар на Робин ван Перси в краката на Уелбек, но шутът на английския национал бе твърде висок.

В началото на втората част Юнайтед бе възнаграден за превъзходството си преди почивката, след като Нани преоидоля Рафаел Варан и центрира. Топката се удари в крака на безпомощния Рамос и се оказа в мрежата.

Ван Перси изглеждаше в засада при изграждането на гола, но по-решаващото решение на рефера Джунейт Чакър дойде скоро след това.

Опитвайки се да изчисти топката, Нани ритна в гърдите Алваро Арбелоа и бе изгонен. Картонът предизвика гневна реакция от страна на мениджъра Алекс Фъргюсън и играчите на Юнайтед, а шокът в играта им бе очевиден от първата минута, след като останаха с човек по-малко на игрището.

Реал успя да изравни са

мо 10 минути след изгонването на Нани. Лука Модрич, смятан за провал след трансфера си миналото лято от Тотнъм в Реал за 33 млн. паунда, се измъкна от Майкъл Карик недалеч от наказателното поле и със силен шут изпрати топката в страничния стълб и после във вратата за един от най-красивите голове в турнира този сезон.

По ирония на съдбата Роналдо, който прекара 6 успешни години вМанчестър Юнайтед, имаше последната дума в сблъсъка. Той успя да се разпише след подаване на Гонсало Игуаин, който пък центрира след чудесен пас на Месют Йозил.

Това накара Фъргюсън да пусне в игра Уейн Рууни в търсене на драматичен обрат, но звездата на Юнайтед успя само да пропилее златен шанс за изравняване, стреляйки неточно с глава.

Вратарят на Реал също свърши добре своята работа, спирайки удари на Карик, Ван Перси и Видич, за да гарантира просперитета на отбора си в турнира.

09:33/05.03